3 hlavné dôvody, prečo potrebujete správcu webovej stránky

3 hlavné dôvody, prečo potrebujete správcu webovej stránky

Na internete každý ponúka svoje služby a často sa laikovi zdá, že sú úplne nepotrebné. „Načo potrebujem správcu sociálnych sietí alebo správcu webovej stránky?“, pýtate sa. Existuje množstvo dôvodov, ktoré by vás presvedčili, no my vám vyberáme 3 najhlavnejšie, vďaka ktorým pochopíte úlohy, ktoré správa webovej stránky zahŕňa.

Efektívna a funkčná webová stránka

Nestačí vytvoriť webovú stránku a myslieť si, že je so starosťami koniec. V praxi to potom vyzerá tak, že zanedbávaná stránka alebo e-shop stagnuje, seká, zamŕza a potenciálny klient odíde nahnevaný skôr, ako stihne vykonať akciu či sa niečo relevantné dozvedieť. Funkčnosť stránky je v dnešnej online dobe samozrejmosťou a nevyhnutnosťou a správca webovej stránky vám ju poľahky pomôže dosiahnuť, a to aj bez vašich starostí.

Správa webovej stránky tak v sebe ukrýva napríklad pravidelnú aktualizáciu pluginov, kontrolu webu a opravu chýb či hľadanie riešení, ktoré zefektívnia a urýchlia návštevníkovu cestu ku kúpe. Mnohí si myslia, že to všetko hravo zvládnu a ušetria trochu peňazí, no v drvivej väčšine takto weby upadajú a frustrácia návštevníkov stúpa.

Šikovný a skúsený správca sa však postará o to, aby všetko išlo ako po masle – efektívne, funkčne a úspešne.

Ochrana

Ďalšia vec, na ktorú (skoro) nikto dopredu nemyslí, až kým už nie je neskoro. Len čo na internet nahodíte svoju stránku, musíte rátať s tým, že sa môže stať terčom hackerov. A ak sa opäť o stránku nestaráte, výrazne tak zvyšujete šancu, že cieľom bude práve tá vaša. Hackeri ju potom môžu využiť na čokoľvek, od odosielania spamu cez zbieranie dát vás a vašich návštevníkov až po ťažbu kryptomien či ďalšie útoky.

Našťastie znovu existuje riešenie, a tým je správa webovej stránky. Správca sa postará o to, aby bol váš e-shop alebo web pred útokmi dokonale chránený a vy tak môžete návštevníkom poskytovať naozaj profesionálne služby. V prípade, že potenciálny zákazník váš web navštívi a zistí, že je napadnutý hackermi, reputácia vášho biznisu klesá – so správou webu sa však tomu dá perfektne vyhnúť

Dáta

Dáta netreba iba chrániť, ale v prípade podnikania aj úspešne zbierať, analyzovať a použiť na tvorbu lepších a efektívnejších riešení. V prípade správy webu tak napríklad viete, kedy je nedostupný, kedy funguje najlepšie a čo blokuje jeho plynulý chod. Skúsený správca e-shopu tak dokáže s citom zistiť, čo je zlé, čo treba napraviť a vykonať také nastavenia, ktoré každý prípadný problém odstránia. Je jasné, že vy na to nebudete mať toľko času, koľko ho má správca – človek, čo sa takýmito službami živí. O to je ale využitie takéhoto odborníka logickejšie. Svoju stránku zveríte do rúk profesionálovi a vy sa môžete naplno venovať podnikaniu!

Tak neváhajte a nájdite si svojho správu webovej stránky alebo e-shopu aj vy!

Komentáre